Luty w grupie "Starszaków"

Był to miesiąc pełen pozytywnych wrażeń. Przedszkolaki wzięły udział w bali karnawałowym, który odbył się w naszym przedszkolu. W rytmie wesołej muzyki, w karnawałowych strojach dzieci tańczyły i brały udział w różnych konkurencjach. Nie zabrakło także sztucznego śniegu, piany oraz profesjonalnego sprzętu nagłaśniającego i oświetlenia.  Już kilka dni później obchodziliśmy Walentynki co znów związane było z interesującymi zabawami, pracami plastycznymi i świetnym humorem. W lutym odwiedził nas także niecodzienny gość – papuga Niko. Wraz z papugą przybył iluzjonista, który przeniósł wszystkich we wspaniały świat iluzji, humoru i dobrej rozrywki.

Styczeń w grupie "Maluszków"

W miesiącu zimowo – feryjnym dzieciaki przygotowały dla swoich Babć i Dziadków piękne serduszka, a także wykonały zimowe prace plastyczne.

Styczeń w grupie "Starszaków"

Dzieci z grupy „Starszaków” wzięły udział w VIII Przeglądzie Polskich Kolęd i Pastorałek. Nasze przedszkole przesłało piękny teledysk do piosenki „Zaczarowany śnieg”. Dzieci odebrały podziękowania w formie dyplomu i nagrody. W tym miesiącu szczególną uwagę poświęciliśmy promocji zdrowego trybu życia. Dzieci poznały zasady zdrowego odżywiania  się oraz wykonały piramidę żywności. Wzięły także udział w przedszkolnych zawodach sportowych. W styczniu obchodziliśmy bardzo ważne dla nas święto – Dzień Babci i Dziadka. Przedszkolaki na dowód swojej miłości zaprezentowały wzruszającą piosenkę oraz wykonały piękne upominki.

Grudzień - grupa "Maluszków"

Grudzień zaczął się bardzo ciekawie, gdyż nasze przedszkole odwiedziło mobilne oceanarium, które zabrało dzieci w niezwykła podwodną podróż. W specjalnej kopule wyświetlona została prezentacja dającą wrażenie przebywania na dnie oceanu. Kolejną atrakcją była długo wyczekiwana wizyta Świętego Mikołaja, który obdarował dzieci prezentami, a dzieci odwdzięczyły się piosenką. Grudzień jest też miesiącem oczekiwań na Święta Bożego Narodzenia, który upłynął na przygotowaniu „Jasełek”, a także poznawaniu świątecznych tradycji i potraw, które zakończyliśmy pieczeniem pierniczków. Maluchy uwielbiają śnieg. Zima się rozpoczęła, a za oknami śniegu ciągle jeszcze niewiele, dlatego maluchy postanowiły przygotować go samodzielnie. Wykorzystaliśmy przepis od Kici Koci i wspaniale się bawiliśmy. Dodatkowo taka zabawa to świetne ćwiczenie sensoryczne.

Grudzień - grupa "Starszaków"

Grudzień to miesiąc przygotowań do nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Niespodzianką dla naszych bliskich, było nagranie teledysku do piosenki „ Zaczarowany śnieg”. Nasz występ miał miejsce  na uprzednio pięknie udekorowanej scenie w Porcie Kultura. Starszaki co roku organizowały akcje charytatywne, podobnie i teraz. Dzieci pomagały zebrać karmę nie tylko dla zwierząt z sandomierskiego Przytuliska „Na Wiśniowej” ale także dla papug z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Sandomierzu. Starszaki same dostarczyły karmę dla papug a korzystając z gościnności Pani dyrektor zwiedziły szkołę oraz wzięły udział w warsztatach fryzjerskich poznając różne zawody. Kolejną wielką niespodzianką oczekiwaną przez wszystkich byłą wizyta Świętego Mikołaja wraz z jego workiem pełnych najpiękniejszych prezentów. Ponad to, w grudniu do naszego przedszkola zawitało mobilne oceanarium, które zabrało wszystkie dzieci w wielką podwodną podróż.