Co nas czeka

Co nas czeka w Nowym Roku Przedszkolnym 2021/2022 ?

Lekcje Muzealne w Muzeum Okręgowym  w Sandomierzu  - jest to cykl lekcji z zakresu: archeologii, etnografii, historii literatury i sztuki. Zajęcia prowadzone są przez pracowników muzeum  w oparciu o muzealne ekspozycje i posiadane zasoby. Wszystkie lekcje łączą się z czynnym zaangażowaniem dzieci o mają charakter interaktywny.

LEGO – edukacja - zajęcia dodatkowe dla chętnych przedszkolaków. Rozwijają one zdolności manualne dzieci (bardzo ważne w procesie nauki pisania), koncentrację, koordynację wzrokową oraz kreatywność. Układanie konstrukcji z klocków lego gwarantuje przedszkolakom rozrywkę na najwyższym poziomie, ale też uczy je cierpliwości, kształtuje wyobraźnię przestrzenną i logiczne myślenie. Dzięki Lego –edukacji intensywnie rozwijają się te zdolności i umiejętność, które przydadzą się dziecku w szkole i dorosłym życiu.

Cykl zajęć przyrodniczych 2021/2022 „Poznajemy zwierzęta chronione” - jest to cykl zajęć przyrodniczych zadedykowany dla dzieci 4 -6 letnich w ramach którego co miesiąc przedszkolaki poznają jedno zwierzę będące pod ochroną w Polsce. Dzieci dowiedzą się jakie cechy charakterystyczne posiada dane zwierzę, jak wygląda, gdzie żyje , co je, a także utrwalą nazwy zwierząt w języku angielskim i francuskim . Celem zajęć jest wdrażanie przedszkolaków do szacunku wobec zwierząt i przyrody oraz nauka tego w jaki sposób dbać o zagrożone gatunki.

Cykl spotkań „Mamo, tato poczytaj mi bajeczkę” w ramach akcji cała Polska czyta dzieciom nasze przedszkole zapoczątkowało serię spotkań zachęcających Rodziców do  wspólnego czytania bajek. Celem tych spotkań jest doskonalenie języka dzieci i ułatwianie im rozumienia świata. Rozwijanie zasobu słownictwa a także inteligencji emocjonalnej, poznawczej i moralnej. To także poszerzanie wiedzy przedszkolaków oraz wdrażanie ich do czerpania radości wynikającej z kontaktu z książką.

„Kulinarne eksperymenty” -  to warsztaty kulinarne, podczas których dzieci poznają nowe smaki, dowiedzą się wielu ciekawostek o produktach spożywczych, posmakują, podotykają i poprzez zabawę wiele się nauczą. Dzieci przy pomocy zmysłów badają otaczający je świat, a gotowanie właśnie daje dziecku możliwość do użycia wszystkich zmysłów takich jak: smaku, wzroku, dotyku, zapachu oraz słuchu. Głównym celem zajęć jest kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych u dzieci. Zdrowe i dobrze odżywione dzieci szybciej się uczą, wykazują większą kreatywność oraz opuszczają mniej zajęć przedszkolnych. Alternatywne zastosowania produktów spożywczych rozbudzają w dzieciach ciekawość i zachęcają do eksperymentów, a co za tym idzie większej ilości czasu spędzanej w kuchni. Takie rozwiązanie z pewnością ucieszy rodziców, a dzieciom wyjdzie na zdrowie. W trakcie warsztatów wykonywane będą przez dzieci różnorodne dania (z pomocą nauczyciela) tj.: desery, słodkie wypieki, sałatki, soki, koktajle, kolorowe kanapki czy szaszłyki. Eksperymenty kulinarne to dla dzieci dobra zabawa i wielka kulinarna przygoda, której efektem będą właściwe nawyki żywieniowe.

Udział w następujących wydarzeniach:

•  Rozpoczęcie roku
  •  Narodowy Dzień Sportu
  •  Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka
  •  Pierwszy dzień jesieni
  •  Dzień Chłopaka
  • Dzień zwierząt
  • Święto dyni - dzień pomarańczowy
  • Święto Pluszowego Misia
  • Spotkanie z Mikołajem
  • Pierwszy dzień zimy
  •  Pierwszy dzień wiosny
  •  Światowy Dzień świadomości autyzmu
  • Dzień Mamy i Taty
  •  Dzień Dziecka
  • Pierwszy dzień lata
  • Zakończenie roku przedszkolnego

Kontynuacja współpracy z :

• Warsztatami Terapii Zajęciowej w Sandomierzu,
  • Poradnią Psychologiczno –Pedagogiczną w Sandomierzu,
  • Miejską Biblioteką Publiczną przy ul. Portowej,
  • Portem Kultura przy ul. Portowej,
  • Sandomierskim Przytuliskiem dla Zwierząt.

Dzieci (w zależności od indywidualnych potrzeb) objęte są opieką:

• Logopedy
  • Pedagoga specjalnego